Do formule jedna možná vstoupí Aston Martin

23. dubna 2009 20:34 - GAYDON

V mistrovství světa formule jedna by se mohly v příští sezóně premiérově objevit vozy Aston Martin. Šéf společnosti David Richards, jenž už v F1 působil v čele týmů Benetton a BAR, dnes uvedl, že o vstupu do elitního seriálu velmi vážně uvažuje.

Richardsovo vyjádření přišlo den poté, co o možném návratu promluvili zástupci týmu Lola. Zájem o vstup nových stájí do formule jedna je důsledkem plánovaného zavedení finančního stropu pro rozpočty, díky čemuž by provoz seriálu utáhli i menší "hráči".

"Zabýváme se myšlenkou vstoupit od roku 2010 velmi seriózně. Samozřejmě ale budou muset být nastavena taková ekonomická pravidla, abychom mohli konkurovat ostatním. Musíme být ale konkurenceschopní i na dráze, nechceme být jen do počtu," citovala ve čtvrtek agentura AP Richardse, k jehož továrním jezdcům ve vytrvalostním seriálu Le Mans Series patří i Češi Jan Charouz a Tomáš Enge.

Šestapadesátiletý Velšan zatím nechtěl spekulovat, zda by se v případě vstupu do F1 tým jmenoval Aston Martin. "Je to příliš brzo, je spousta cest, kterými bychom se mohli vydat," dodal muž, jenž byl blízko návratu do F1 i loni se svou organizací Prodrive.

ČTK

Sport 2 Velká cena Emilia Romagna dnes 15:00
20210418T15:00:00+0200
Velká cena Emilia Romagna
Velká cena Emilia Romagna
Velká cena Emilia Romagna

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.