Živě

Ferrari pojede v Rakousku se vzkazem zraněnému Zanardimu

1. července 2020 12:36 - Spielberg

Ferrari vyrazí do víkendové zahajovací Velké ceny formule 1 v Rakousku se vzkazem podpory těžce zraněnému bývalému pilotovi Alexi Zanardimu. Nápis "ForzaAlex" (Do toho, Alexi) budou mít na autech Sebastian Vettel i jeho týmový kolega Charles Leclerc.

 

Feline Lim, Reuters

Bývalý jezdec F1 a čtyřnásobný paralympijský vítěz Zanardi měl 19. června těžkou nehodu na handbiku, při níž po srážce s nákladním vozem utrpěl těžká zranění hlavy a obličeje. Třiapadesátiletý Ital se podrobil už dvěma operacím mozku a je udržován v umělém spánku na jednotce intenzivní péče nemocnice v Sieně.

Zanardi jezdil v 90. letech formuli 1 za Jordan, Minardi, Lotus a Williams. V roce 2001 přišel o nohy při nehodě v závodu seriálu CART, jehož byl dvojnásobným šampionem.

Zanardi je po druhé neurologické operaci

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.