Živě

Časomíra nelže, pro tým jménem Ferrari to prostě není dost dobré, zhrozil se šéf stáje

11. července 2020 23:02 - Spielberg

Šéf stáje formule 1 Ferrari Mattia Binotto je zklamaný, že uspíšené upgrady vozů pro Velkou cenu Štýrska nepřinesly očekávané zlepšení. Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel v dnešní kvalifikaci obsadil desáté místo a Charles Leclerc po trestu klesl z jedenácté na čtrnáctou příčku.

 

Joe Klamar, ČTK/AP

"Časomíra nelže. Tak to prostě je," citovala agentura Reuters Binotta. "Ve dvou částech kvalifikace, i když se každá jela za jiných podmínek, jsme nebyli konkurenceschopní. A to nejen v porovnání s týmy, které byly v posledních letech našimi největšími soupeři, ale i s těmi, které až do včerejška byly za námi," dodal.

Ferrari zaostávalo i v úvodním závodě sezony Velké ceně Rakouska, ale tam i díky odstoupení řady jezdců a trestu pro obhájce titulu Lewise Hamiltona z Mercedesu obsadil Leclerc nečekanou druhou příčku. Italská stáj proto urychlila vývoj vylepšení vozů, aby je místo za týden v Maďarsku měli piloti k dispozici už nyní.

Hamiltonův výkon? Nestává se často, abyste zažili něco, co není z tohoto světa, žasne šéf

"Pracovali jsme na nich velmi tvrdě, ale na trati svou cenu neukázaly," řekl Binotto na adresu nového předního křídla a podvozku. "Proto musíme zjistit, kde je problém, a pozici, ve které se nacházíme, změnit. Protože pro tým jménem Ferrari to prostě není dost dobré," prohlásil.

V deštivé kvalifikaci kraloval Hamilton

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.