Živě

Chceme konkurenci. Nemůžeme za to, že formule 1 je opět nuda, hájí se Mercedes

28. července 2020 20:54 - Praha

Mercedes, Mercedes a opět Mercedes. Německý tým ovládl všechny letošní Velké ceny, které se doposud uskutečnily a mnoho fanoušků už mluví o tom, že o titulu je rozhodnuto. Šéf stáje Toto Wolff to však odmítá a zároveň se hají, že nemůžou za to, že na trati dominují a sezona je tak zase nudná. „Chtěli bychom silnou konkurenci,“ tvrdí Wolff.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Světovému šampionátu formule 1 opět vládne Mercedes. Tým má v průběžném pořadí Poháru konstruktérů po třech závodech už šestašedesát bodů náskok na druhý Red Bull. Sezona je podle fanoušků a i některých odborníků jednoznačná a německá stáj si jede pro další tituly. Šéf Mercedesu Toto Wolff to ale vidí jinak.

„Kdybychom letošní sezonu brali jako jistou, jako procházku parkem a jen bychom čekali na převzetí trofeje v Paříži v prosinci, tak bychom nevyhráli. U nás si nikdo nemyslí, že je hotovo. Na to bychom mohli snadno doplatit,“ uvedl Wolff na webu motorsport.com. s tím, že dominance nějakého týmu ve formuli není ničím neobvyklým.

Třeba Ferrari vládlo v letech 2000 až 2004. „Vždy se objevila stáj, která dominovala. Pro šampionát je to vždy zvláštní. Nemůžeme ale tým, který učinil pokrok, hnát k zodpovědnosti za to, že je mistrovství předvídatelné,“ vysvětloval Wolff, který by chtěl, aby Mercedes měl na trati konkurenci.

I jemu chybí napínavé souboje. „Moc rádi závodíme proti našim fantastickým soupeřům. Rádi bojujeme proti Ferrari, Red Bullu a líbí se nám, že i Racing Point patří do hry. Opravdu bych chtěl silnou konkurenci s nejistými výsledky, kdy na začátku tréninků nikdo netuší, jaké je rozložení sil,“ dodal Wolff, který se s týmem stejně jako ostatní chystá na nadcházející víkend, kdy se ve Velké Británii uskuteční Velká cena.

vk, Sport.cz, Právo

Sport 2 Velká cena Francie dnes 15:00
20210620T15:00:00+0200
Velká cena Francie
Velká cena Francie
Velká cena Francie

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.