Živě

Centrum města a oslava historie. Formule 1 závodila s motorovým člunem

19. srpna 2020 19:24 - Praha

Dva odlišné světy se střely v centru Varšavy. Na silnici formule 1 a na vodě závodní motorový člun. V kokpitu F1 Robert Kubica a Bartłomiej Marszałek pod křídly F1H2O. Dva elitní piloti chtěli poznat, kdo bude úspěšnější v měření rychlosti při oslavě 100. výročí od bitvy o Varšavu, která je jednou z nejdůležitějších historických momentů v polské historii.

PKN ORLEN

Netradiční závod se konal v 6 hodin ráno. Vítězem tohoto neobvyklého měření sil se stal těsně Robert Kubica před Bartłomiejem Marszałkem.

Z bezpečnostních důvodů a kvůli omezením souvisejících s epidemií koronaviru se událost konala bez publika. Aby mohlo být vše precizně zaznamenáno, akce se zúčastnilo 91 lidí z televize. Bylo použito 33 stacionárních, 10 mobilních a 62 palubních kamer. Závod byl navíc zaznamenán ještě třemi drony a dvěma vrtulníky.

Přestupová bomba! Vettel podepíše nový kontrakt ve Spa

„Polsko má bouřlivou historii a své hrdiny, které ctí. Jsem velmi rád, že jsem měl příležitost řídit vůz formule 1 v ulicích Varšavy a zapojit se do iniciativy u příležitosti 100. výročí bitvy, která se zde konala, a přispěla k tomu, že můžeme žít ve svobodné zemi," řekl Kubica pro PKN ORLEN.

„Je skvělé, že se tento závod mohl odehrát ve Varšavě na řece Visle, královně polských řek. Jsem hrdý, že tímto způsobem můžeme světu připomenout události před sto lety," dodal Marszałek.

Netradiční závod zaznamenaný z desítek kamer můžete zhlédnout v přiloženém videu.

lik, Sport.cz

Sport 1 Vítěz: L. Hamilton (Mercedes) Velká cena Maďarska - kvalifikace Vítěz: L. Hamilton (Mercedes) konec
20210731T15:00:00+0200
Velká cena Maďarska - kvalifikace
Velká cena Maďarska - kvalifikace
Velká cena Maďarska - kvalifikace
Sport 2 Velká cena Maďarska dnes 15:00
20210801T15:00:00+0200
Velká cena Maďarska
Velká cena Maďarska
Velká cena Maďarska

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.