GP Itálie F1 by mohlo jako poděkování sledovat 250 zdravotníků

26. srpna 2020 14:57 - Řím

Při Velké ceně Itálie formule 1, která je na programu příští týden, by se navzdory opatřením proti šíření koronaviru mohlo do hlediště dostat pár diváků. Pořadatelé závodu v Monze chtějí na okruh pozvat 250 zdravotníků, aby jim poděkovali za nasazení při boji s nákazou covid-19.

 

Emilio Morenatti, ČTK/AP

Mistrovství světa kvůli pandemii odstartovalo se čtyřměsíčním zpožděním a v rámci hygienických opatření se závody jezdí bez diváků. A to chtějí Italové dočasně změnit. "Rádi bychom světu ukázali tváře těch, kteří bez přestávky bojovali proti smrtícímu a neviditelnému monstru," uvedl šéf italského autoklubu Angelo Sticchi Damiani.

V rozhovoru pro deník Corriere della Sera také uvedl, že zdravotníci by byli na hlavní tribuně s kapacitou 1500 lidí, takže by mohli bez problémů dodržet předepsaný odstup. "Hodně jsme bojovali, aby se náš závod jel. Pro Itálii je to znamení restartu. Ukázali jsme, že Italové to zvládnou i v tak těžké době," dodal Sticchi Damiani.

V Itálii, která byla s 261 tisíci případy nákazy a 34 tisíci mrtvými s koronavirem jednou z nejvíce zasažených evropských zemí, se kromě závodu v Monze výjimečně pojedou ještě další dva díly seriálu. V kalendáři zkrácené sezony jsou také Velká cena Toskánska v Mugellu a Velká cena Emilia Romagna v Imole.

ČTK

Sport 1 Velká cena Ruska - kvalifikace dnes 14:00
20210925T14:00:00+0200
Velká cena Ruska - kvalifikace
Velká cena Ruska - kvalifikace
Velká cena Ruska - kvalifikace

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.