Rubriky:

Formule 1

Racing Point stáhl odvolání proti trestu za kopírování Mercedesu

6. září 2020 23:05 - Praha

Vedení stáje formule 1 Racing Point stáhlo své odvolání v kauze kopírování částí vozů od mistrovského Mercedesu. Začátkem srpna za to dostal Racing Point pokutu 400 tisíc eur (10,5 milionu korun) a přišel o 15 bodů v Poháru konstruktérů. Během dnešní Velké ceny Itálie v Monze nicméně oznámil, že už se bránit nebude.

 

Miguel Medina, ČTK/AP

Komisaři mezinárodní federace FIA po vyšetřování dospěli k závěru, že vozy Racing Pointu pilotů Sergia Péreze a Lance Strolla využívaly větrání předních a zadních brzd, které tým nevyvinul sám, nýbrž že design okopíroval z loňského modelu Mercedesu. Upozornil na to konkurenční Renault. Ten se později odvolal, neboť se mu sankce zdály příliš mírné, ale pak protest stáhnul.

Stejně tak učinil potrestaný tým, s vysvětlením, že je to v zájmu sportu. "Předpisy dříve nebyly dostatečně jasné a my je neporušili záměrně. Tato nejednoznačnost už je vyřešena, proto jsme v zájmu sportu odvolání stáhli," uvedlo vedení Racing Pointu.

Racing Point se odvolal proti trestu za kopírování od Mercedesu

Stejně jako Renault se rozhodlo dále neprotestovat proti výši trestu ani Ferrari. Původně se chtěly připojit i stáje Williams s McLarenem, ale nakonec se spokojily s ujištěním, že budou zavedena nová jasná pravidla pro možné další takové případy.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1