Živě

Räikkönena lanaří F1, ale on nejspíš zůstane v rallye

16. července 2010 16:17 - PRAHA

Finský jezdec Kimi Räikkönen nejspíše zůstane ve světě rallye a jeho případný návrat do formule 1 se odkládá. Pilot opustil efjedničky na konci roku 2009, od té doby se pravidelně vynořují povídačky o jeho návratu. Chvíli byl spojován s Mercedesem, pak zase s Red Bullem a Renaultem. „Formuli 1 nepostrádám, rallye mě baví,“ tvrdí Fin.

 

Reuters

Räikkönen říká, že se stále definitivně nerozhodl, kam v příští sezóně zamíří. „Brzy se ale budu muset vyjádřit, možná to udělám hned po Finské rallye,“ uvedl po bulharském dílu rallyeového mistrovství šampión formule 1 z roku 2007.

Šéf Citroen Racing Olivier Quesnel věří, že finského jezdce udrží i v roce 2011. „Jsem si tím jistý. Rallye ho opravdu baví a touží po úspěchu. Potěšilo by mě, kdyby zůstal,“ citoval Quesnela server Autosport.com.

S tím souhlasí i Sebastien Loeb: „Chybí mu zkušenosti. Tenhle rok se jen učil, pokud bude pokračovat i příští rok, už bude dobře vědět, co rallye obnáší.“

kvk, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.