Rubriky:

Formule 1

Formule 1 v Turecku bude kvůli covidu bez diváků

5. října 2020 15:04 - Istanbul/Praha

Při listopadové Velké ceně Turecka vozů formule 1 nebudou moci fanoušci do hlediště. Rozhodla o tom dnes tamní vláda kvůli hrozbě šíření koronaviru. Obnovený závod v Istanbulu po devíti letech se pojede 15. listopadu a bude čtrnáctým ze sedmnácti dílů seriálu mistrovství světa.

 

Pavel Golovkin, Reuters

Již prvních sedm letošních Velkých cen se kvůli covidu-19 odjelo před prázdnými tribunami. Na poslední závody se naopak omezené množství fanoušků dostalo.

V Monze v září bylo pouze 250 zdravotníků jako poděkování pořadatelů za jejich práci v boji s pandemií. Velkou cenu Toskánska v Mugellu sledovalo 3000 diváků, v Soči pak desetkrát tolik. Na nejbližší Grand Prix na Nürburgringu bude moci o víkendu přijít až 20.000 diváků.

Velká cena Turecka byla v srpnu dodatečně zařazena do kalendáře MS. Původně organizátoři doufali, že by si vstupenku zakoupilo až sto tisíc zájemců.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.