Těžká nehoda v Bahrajnu, Grosjean skončil v plamenech!

29. listopadu 2020 15:00 - Sáchir/Praha
(Aktualizováno: 29. listopadu 2020 15:39)

Velkou cenu Bahrajnu formule 1, kterou poznamenala hrozivá nehoda Romaina Grosjeana z Haasu, vyhrál Lewis Hamilton. Na druhém místě za pilotem Mercedesu, který si před dvěma týdny zajistil sedmý titul a vyrovnal rekord Michaela Schumachera, skončil Max Verstappen z Red Bullu a zdramatizoval boj o druhou příčku v konečném pořadí šampionátu.

 

Bryn Lennon, Reuters

Grosjeanův monopost se při nárazu rozpůlil a po explozi začal hořet. Francouzský jezdec po více než půlminutě v plamenech dokázal sám z hořícího monopostu vyskočit a hned se ho ujali záchranáři, kteří na místě nehody stejně jako hasiči okamžitě zasahovali. Grosjean poté v doprovodu lékařů odešel do sanitky.

"Je v pořádku. Má lehké popáleniny na rukou a kotnících. Je při vědomí, v šoku a teď ho v nemocnici čekají všechny potřebné prohlídky," řekl v televizním rozhovoru šéf stáje Haas Günther Steiner. "Když něco takového vidíte, tak si jen říkáte: Snad bude mít štěstí," uvedl.

Vážná nehoda ramaina Grosjeana

Kamran Jebreili, Reuters

"Musím poděkovat záchranářům, kteří odvedli skvělou práci a dostali ho z ohně velmi rychle. Bylo to neuvěřitelné," prohlásil Steiner. "Bylo to obrovské překvapení, takovou nehodu a takový oheň jsem dvanáct let nezažil," řekl řidič lékařského vozu Alan van der Merwe.

"Romain se sám dostal ven, což je neuvěřitelné po takové nehodě. Jen to ukazuje, že všechna opatření, jako bezpečnostní pásy, bariéry nebo bezpečnostní rámy (halo) fungují tak, jak mají. Kdyby něco z toho tady nebylo, tak to dopadlo jinak," přidal Van der Merwe, kterému v průběhu televizního rozhovoru přišel Steiner poděkovat za Grosjeanovu záchranu.

Pořadatelé na okruhu v Sáchiru po nehodě kovová svodidla nahradili betonovou bariérou a po zhruba hodinu a půl dlouhé přestávce byl závod restartován.

Vzápětí však vyjel na trať znovu safety car, protože Lance Stroll po kolizi s Kvjatem otočil vůz hlavou dolů. Také pilot Racing Pointu vyvázl bez zranění.

Hrozivou nehodou poznamenaný závod F1 v Bahrajnu vyhrál Hamilton

Restartovaný závod nakonec vyhrál Lewis Hamilton. Na druhém místě za pilotem Mercedesu, který si před dvěma týdny zajistil sedmý titul a vyrovnal rekord Michaela Schumachera, skončil Max Verstappen z Red Bullu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

bp, pan, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: