Formule 1 v přespříští sezóně zamíří do amerického New Jersey

24. října 2011 22:47 - NEW YORK

Seriál závodů mistrovství světa formule 1 v červnu roku 2013 zavítá do amerického státu New Jersey. Podle starosty města West New York se má závod konat u řeky Hudson s reliéfem manhattanských mrakodrapů v pozadí.

 

Francois Lenoir, Reuters

"Je to nejvýznamnější z motoristických událostí, to je úžasné. Pro město to bude znamenat ekonomickou vzpruhu," předpověděl Roque v rozhovoru s agenturou Reuters. Kromě West New Yorku bude okruh vést i městem Weekhaven.

Spojené státy naposledy hostily závod formule 1 v roce 2007, kdy se jezdilo na okruhu v Indianapolis. Příští rok v listopadu se bude konat předposlední z Velkých cen v texaském Austinu. Oficiálně oznámit závod v New Jersey by měl guvernér státu na úterní tiskové konferenci.

ČTK

Sport 2 Velká cena Španělska - kvalifikace probíhá
20210508T15:00:00+0200
Velká cena Španělska - kvalifikace
Velká cena Španělska - kvalifikace
Velká cena Španělska - kvalifikace

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.