Německý pilot F1 Rosberg prodloužil smlouvu s Mercedesem

10. listopadu 2011 08:41 - ABÚ ZABÍ

Německý pilot Nico Rosberg se dohodl se stájí Mercedes na víceletém prodloužení smlouvy. Vedení týmu přesnou délku kontraktu nezveřejnilo, pouze oznámilo, že šestadvacetiletý jezdec bude v šampionátu formule 1 působit v jeho barvách i po sezoně 2013.

 

Thomas Bohlen, Reuters

Rosberg přišel do Mercedesu v roce 2010 z Williamsu, ve vozech německé stáje nasbíral 217 bodů a třikrát se umístil na stupních vítězů; na první vítězství však stále čeká. Podle šéfa stáje Rosse Brawna je však pouze otázkou času, kdy Rosberg začne vítězit. "Momentálně dosahuje výsledků na maximální hranici technických možností našeho vozu," prohlásil.

V probíhající sezoně je syn bývalého finského mistra světa Kekeho Rosberga před předposlední Velkou cenou v Abú Zabí se ziskem 75 bodů na sedmém místě. Jeho slavnější stájový kolega sedminásobný šampion Michael Schumacher je o pět bodů horší na osmé příčce.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.