V Austinu zřejmě formule příští rok závodit nebudou

17. listopadu 2011 10:33 - LONDÝN

K premiéře Velké ceny USA v Austinu zřejmě v příštím ročníku mistrovství světa formule 1 nedojde. Na okruhu v Texasu byly v tomto týdnu zastaveny veškeré práce a šéf F1 Bernie Ecclestone už oznámil, že pokud se nic nezmění, na příštím zasedání Mezinárodní automobilové federace FIA 7. prosince bude závod vyškrtnut z kalendáře.

 

Red Bull

"Ano, bude zrušen, to je jisté," řekl Ecclestone v Londýně novinářům. V dosavadním rozpisu dvacetidílného seriálu pro rok 2012 má americká Grand Prix přidělen termín 18. listopadu.

Provozovatelé okruhu zastavili práce na budování trati údajně kvůli chybějící smlouvě o konání Grand Prix. Na to konto bylo oznámeno, že avizovaný příspěvek ve výši 25 milionů dolarů od státu Texas nebude vyplacen před závodem. A Ecclestone v takovém případě postrádá garance potřebné pro jeho konání.

Ve Spojených státech amerických se konala Velká cena naposledy v roce 2007 v Indianapolisu.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.