Na závěr testů F1 v Barceloně byl nejrychlejší Kobajaši

24. února 2012 17:59 - BARCELONA

Nejrychlejším pilotem závěrečného dne oficiálního testování týmů formule 1 v Barceloně byl Japonec Kamui Kobajaši ze Sauberu. Dosáhl času 1:22,312 minuty, kterým vytvořil nové maximum čtyřdenních zkušebních jízd, a byl také se 144 koly nejpilnějším účastníkem.

 

Nigel Roddis, Reuters

O čtvrt sekundy za sebou nechal čtvrtečního lídra Pastora Maldonada z Williamsu. Třetí čas už s téměř sekundovým odstupem zajel Paul Di Resta z Force India. Až za ním následoval první jezdec z okruhu favorizovaných týmů Jenson Button z McLarenu před Felipem Massou z Ferrari a Markem Webberem z mistrovské stáje Red Bull.

Před startem soutěžní sezony, který obstará 18. března Velká cena Austrálie, se uskuteční ještě zbývající testování v Barceloně se začátkem 1. března.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.