Rubriky:

Formule 1

Stroll: F1 začne v Bahrajnu, závod v Austrálii bude odložen

7. ledna 2021 16:17 - Londýn

Sezona mistrovství světa formule 1 neodstartuje v Austrálii, ale v Bahrajnu. V rozhovoru pro agenturu Reuters to prohlásil majitel stáje Aston Martin, dříve Racing Point, Lawrence Stroll. Závod v Melbourne bude podle něj přeložen na podzim a březnový začátek nového ročníku se místo toho uskuteční v Sáchiru.

 

Giuseppe Cacace, Reuters

O osudu Velké ceny Austrálie, která měla 21. března zahájit sezonu s rekordními 23 závody, se spekuluje už delší dobu, protože konání komplikuje povinná dvoutýdenní karanténa pro zahraniční návštěvníky. Už dříve o odložení informovala motoristická média, vedení šampionátu ani organizátoři se však zatím nevyjádřili.

Podle Strolla je už nicméně rozhodnuto a v pondělí změnu odsouhlasili zástupci stájí. "Ještě to nebylo oficiálně oznámeno, ale bude. Závod v Melbourne nebude zrušen, ale odložen a bude se tam závodit někdy na podzim. Sezona tak odstartuje v Bahrajnu," prohlásil kanadský miliardář.

Hamilton se dočkal velké pocty, královna z něj udělala šlechtice

Loňský ročník Velké ceny Austrálie byl kvůli koronaviru v týmu McLarenu zrušen jen několik hodin před úvodním tréninkem. Sezona poté kvůli pandemii odstartovala až v červenci a místo plánovaných 22 závodů se jich odjelo jen 17, navíc provizorně se závodilo i na okruzích, kde se formule už neobjevuje.

Podle informací agentury Reuters se také přestavitelé stájí dohodli s novým výkonným ředitelem formule 1 Stefanem Domenicalim na přesunutí předsezonních testů. Ty se tradičně konají na okruhu v Barceloně, ale nyní se uskuteční v zatím neupřesněném termínu v Bahrajnu.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.