Hlavní obsah

Hamilton se dočkal velké pocty, královna z něj udělala šlechtice

31. 12. 2020 10:34

Nejen za své sportovní úspěchy dostal vyznamenání. Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton nově patří k nižší britské šlechtě. Královna Alžběta II. ho povýšila na rytíře za jeho sportovní výkony a za jeho filantropickou činnost. Pětatřicetiletý závodník nyní může používat titul "Sir".

Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton slaví na pódiu jeden ze svých triumfů. Archivní fotoFoto: Wolfgang Rattay, Reuters

Článek

Hamilton letos dosáhl na svůj sedmý titul mistra světa ve formuli 1, čímž vyrovnal rekord Michaela Schumachera. Britský pilot navíc v říjnu v Portugalsku překonal i rekord legendárního Němce v počtu vítězství Velkých cen, který za svou kariéru zvítězil v 91 závodech. Rodák ze Stevenage má nyní na kontě 95 triumfů.

Teď se Hamiltonovi dostalo další velké pocty, když byl zařazen na seznam novoročních vyznamenání. Vzhledem k tomu, že britský pilot má kvůli daním bydliště v Monaku, jeho povýšení na rytíře bylo zapsáno na seznam zahraničních osobností.

O Hamiltonovi bylo letos hodně slyšet v souvislosti s hnutím Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). „Letos jsem měl zvláštní motivaci vyhrávat. Chtěl jsem být v cíli první, abych mohl propagovat hnutí Black Lives Matter," nechal se slyšet v nedávném rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC.

Hamilton stále nemá pro příští sezonu podepsanou novou smlouvu. V listopadu dokonce naznačoval, že by po letošním ročníku mohl skončit. Pokud příští rok bude závodit a znovu dokáže ovládnout mistrovství, stane se nejúspěšnějším pilotem historie F1.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Reklama

Sdílejte článek