Red Bull bude využívat motory Honda i po jejím odchodu z F1

15. února 2021 11:38 - Londýn/Praha

Tým formule 1 Red Bull a jeho sesterská stáj AlphaTauri budou od příštího roku využívat technologii společnosti Honda a její motory budou dále vyvíjet. Honda letos jako dodavatel motorů ve formuli 1 skončí.

 

Twitter

Dohoda Red Bullu s Hondou potrvá do konce roku 2024, poté do formule 1 vstoupí nová generace motorů, které mají být jednodušší a lacinější. Red Bull bude pohonné jednotky od Hondy dále vyvíjet v nové společnosti Red Bull Powertrains v sídle týmu v britském Milton Keynes.

Red Bull využívá motory Honda od roku 2019. V letech 2010-2013 získal čtyřikrát za sebou mistrovský double mezi piloty i týmy s pohonnými jednotkami Renault.

Dvojnásobný šampion F1 Alonso měl ve Švýcarsku nehodu na kole

Honda na konci 80. let slavila coby dodavatel motorů velké úspěchy s McLarenem, po odchodu z F1 se chce soustředit na ekologičtější technologie.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: