Velkou cenu Španělska F1 navštíví tisíc vylosovaných fanoušků

4. května 2021 00:26 - Barcelona

Tisícovka šťastlivců bude moci opět tuto neděli spatřit na vlastní oči závod formule 1. Díky uvolnění opatření proti koronaviru ve Španělsku dostanou pořadatelé Velké ceny v Barceloně možnost otevřít okruh pro 1000 svých členů. Držitelů permanentních vstupenek je ale daleko víc, proto se mezi nimi bude losovat.

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

"Máme šanci ukázat, jak bezpečný sport jsme a zorganizovat podnik se všemi potřebnými garancemi. Jsme rádi, že můžeme udělat první krok k otevření všech našich zařízení pro veřejnost a přivítat alespoň v menším v množství ty, kteří fandí sportu a motorismu," řekl agentuře Reuters generální manažer okruhu Catalunya Josep Lluís Santamaría.

Zatímco předchozí dva evropské závody v Imole a Portugalsku se jely bez diváků, nyní ke dni závodu 9. května skončí ve Španělsku nouzový stav a budou díky tomu povolené venkovní akce do 50 procent kapacity nebo 1000 lidí. Zájemci o Velkou cenu, kteří jsou zároveň členy klubu okruhu, se mohou od úterý registrovat na speciální platformě. Losovat se bude za přítomnosti notáře.

Hamilton ovládl závod v Portugalsku a zvýšil náskok v čele MS formule 1

Vybraní fanoušci budou muset nosit po celou dobu na okruhu respirátor nebo roušku, nebudou smět na tribuně konzumovat jídlo ani pití a při vstupu jim bude měřena teplota.

Po třech závodech mistrovství světa vede úřadující šampion Lewis Hamilton o osm bodů před Maxem Verstappenem.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.