Okruh Gillese Villeneuvea se místo závodů F1 přeměnil v očkovací centrum

29. května 2021 12:21 - Montreal

Slavný okruh Gillese Villeneuvea v kanadském Montrealu se pro příští tři víkendy přeměnil na očkovací centrum proti koronaviru. V dějišti Velké ceny formule 1, která ale byla letos kvůli zdravotním opatřením podruhé za sebou zrušena, se má během tří víkendů aplikovat až šest tisíc dávek vakcín. Informovaly o tom oficiální stránky F1.

 

twitter:@F1Media, Twitter

Akce probíhá ve spolupráci s pořadateli závodu, městem Montreal, vládou provincie Québec a místními zdravotnickými úřady. Zájemci o očkování mohou do areálu dorazit ve dnech 29. a 30. května na kole, v dalších dvou týdnech bude povolen na tzv. "pit stop" příjezd i předem objednaných klientů v automobilech.

Ve 20 garážích, které jinak slouží pro vozy formule 1, se může aplikovat až 187 dávek za hodinu. Dohromady je centrum schopné naočkovat až tisíc lidí denně.

Vedle vakcinace v nevšedních kulisách mohou zájemci zhlédnout i výstavu sportovních či závodních vozů. Akce by měla trvat do 13. června, což je datum, kdy se měla v Montrealu konat letošní Velká cena Kanady.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.