Velká cena Singapuru F1 byla kvůli covidu podruhé za sebou zrušena

4. června 2021 17:16 - Singapur/Praha
(Aktualizováno: 4. června 2021 18:31)

Velká cena Singapuru vozů formule 1 se podruhé za sebou neuskuteční. Oblíbený závod pod umělým osvětlením, který se měl jet 3. října, byl dnes zrušen kvůli aktuálním opatřením proti šíření koronaviru v zemi. Původní informaci BBC odpoledne potvrdilo vedení závodu.

 

Twitter@Astoraka

"Zrušit závod druhý rok po sobě je pro nás neuvěřitelné obtížné, ale vzhledem k převládajícím restrikcím pro živé akce v Singapuru je to nezbytné," řekl agentuře Reuters zastupující předseda organizátora závodu Colin Syn.

Pořadatelství by za Singapur, který vypadl z kalendáře vinou pandemie i minulý rok, mohl převzít americký Austin, který už jeden závod letos hostí. Dalšími kandidáty jsou Čína a Turecko, jimž byly Velké ceny dříve odebrány.

Vedle těchto dvou zemí padl v letošní sezoně za oběť koronavirovým opatřením rovněž závod v Kanadě.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.