Hamiltonovy oslavy byly nesportovní, řekl Verstappen po Velké ceně Británie

18. července 2021 23:59 - Silverstone

Za neuctivé a nesportovní označil nizozemský jezdec Max Verstappen vítězné oslavy Lewise Hamiltona po Velké ceně Británie. Pilot Red Bullu se na svého soupeře zlobil především za kolizi v prvním kole, po níž Verstappen vletěl ve vysoké rychlosti do bariér a musel z preventivních důvodů do nemocnice. Hamilton po novém startu vyhrál a snížil Verstappenův náskok v čele MS na osm bodů.

 

Jon Super, ČTK/AP

"V první řadě jsem rád, že jsem v pořádku. Byl to celkem velký náraz 51 G. Už se ale cítím dobře," napsal na sociální sítě Verstappen. "Jsem ale velmi zklamaný, že jsem byl vyřazen takovýmto způsobem. Udělená penalizace nám nijak nepomohla a neodpovídá nebezpečnému manévru, který Lewis předvedl na trati. Sledovat oslavy po závodě, zatímco jsem pořád v nemocnici, je neuctivé a nesportovní chování. Jedeme nicméně dál," prohlásil Verstappen.

Po nehodě si stěžoval na bolest ramene a točila se mu hlava. I proto podstoupil CT vyšetření a ještě v neděli večer byl z nemocnice propuštěn.

Hamilton se za kolizi omlouvat nebude, Verstappen byl prý příliš agresivní

Kolize, při níž Hamilton trefil v napínavém souboji plném pokusů o předjetí pravou zadní pneumatiku Verstappena, se nelíbila ani šéfovi Red Bullu Christianu Hornerovi. Britův manévr označil za nebezpečný a nepřijatelný. "Nechápu, jak může mít Lewis radost z vítězství, když soupeře dostal do nemocnice," prohlásil mimo jiné Horner.

Britský jezdec nicméně reagoval, že neví, za co by se měl omlouvat a že z jeho pohledu byl na vině především Verstappen, který si počínal v souboji příliš agresivně a nedal mu prostor.

Formule 1 2021: Kalendář, výsledky, průběžné pořadí, přehled jezdců a stájí

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.