Schumacherova manželka prozradila: Žijeme dál jako rodina. Michaelova nehoda byla strašná smůla

8. září 2021 13:40 - Berlín/Praha

Bude to už pomalu osm let od téměř fatální lyžařské nehody legendy formule jedna Michaela Schumachera, který po sérii operací řadu let rehabilituje ve svém soukromí, ukrytý před zraky veřejnosti. Sem tam se dostanou do médií různé náznaky informací o jeho zdravotním stavu. O něm mimo jiné také promluvila jeho manželka v dokumentu „Schumacher“ pro společnost Netflix, z něhož ještě před premiérou (15.září) byly publikovány ukázky.

 

„Michael mi chybí každý den. Ale je stále tady, je jiný, ale je tu. Neustále mi ukazuje, jak silný je. Každý den," cituje slova Corinny Schumacherové z dokumentu list Daily Mail.

Schumacher si těžce poranil hlavu při lyžování na konci roku 2013 ve francouzském Méribelu. Šest měsíců pak strávil v kómatu a od té doby v domácích podmínkách rehabilituje.

52letá manželka v dokumentu naříká na obrovskou smůlu, jakou její manžel při inkriminované nehodě měl. Poté, co přežil celou kariéru ve formuli 1 bez vážnějších následků, prý propadla dojmu, že nad jeho životem a zdraví bdí hned několik ochránců.

Sedm titulů a nehoda na lyžích. I takto se dá shrnout život Michaela Schumachera

„Závody jsme vždy nějak v bezpečí zvládli. I proto jsem si byla jistá, že má hned několik strážných andělů, kteří ho chrání," uvedla.

„Nikdy jsem nevinila Boha, že se to stalo. Ta nehoda byla opravdu hrozná smůla. Ta největší smůla, jakou člověk v životě může mít. Asi si člověk kolem sebe vystaví nějakou ochrannou zeď z nějaké naivity, ale opravdu mě nikdy nenapadlo, že by se Michaelovi mohlo něco stát," přiznala Corinna.

Schumacher je zpět! Mick chce být jako otec

V dokumentu mají být k vidění dosud nepublikované záběry. Třeba i nahrávka z francouzských Alp z doby těsně před osudovou nehodou, kde bývalý pilot říká manželce: „Sníh není ideální, můžeme odletět do Dubaje."

Corinna také prozradila, jak se péče o jednoho z nejlepších pilotů všech dob promítá do života celé rodiny.

„Snažíme se jít jako rodina dál tak, jak to měl Michael rád. Všichni žijeme dohromady v jednom domě. Děláme terapii. Děláme všechno, co můžeme, abychom si byli jistí, že se cítí dobře. Držíme se pravidla, že soukromí je soukromí. Přesně tak to on vždy říkal. Michael nás vždy chránil a teď chráníme my jeho. Je pro mě důležité, aby si mohl užívat soukromý život, jak je to jen možné," uvedla.

roj, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.