Leclerc vymění ve svém ferrari motor a v Soči odstartuje ze zadních pozic

22. září 2021 19:36 - Moskva/Praha

Pilot formule 1 Charles Leclerc odstartuje do nedělní Velké ceny Ruska se svým ferrari kvůli výměně motoru ze zadních pozic na roštu. Italská stáj oznámila, že chce v Soči nasadit nový hybridní systém, aby získala zkušenosti pro plánovaný model na příští rok.

 

Piroschka Van De Wouw, Reuters

"Charles bude první, kdo bude mít nový hybridní systém. Udělali jsme tohle rozhodnutí z preventivních důvodů vzhledem k možnému riziku užití baterie poškozené v Maďarsku," uvedli zástupci stáje v prohlášení. "V Soči tedy bude mít úplně nový motor, a proto bude startovat z konce roštu," dodali.

Rozhodnutí o tom, kdy tým nasadí nový systém i do monopostu Carlose Sainze, zatím nepadlo. Ferrari bude zvažovat kompromis mezi konkurenceschopností a dopadem trestu za výměnu motoru.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.