Schumacherův syn Mick zůstane i příští rok v týmu F1 Haas

23. září 2021 17:57 - Soči

Syn sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera Mick bude i v příští sezoně závodit za tým Haas. Druhým jezdcem americké stáje zůstane Rus Nikita Mazepin. Vedení Haasu to oznámilo před víkendovou Velkou cenou Ruska v Soči. Oba dvaadvacetiletí piloti ve své nováčkovské sezoně zatím nebodovali.

 

Benoit Tessier, Reuters

"Je to náročná sezona s technikou, co máme. Ale oba se té výzvy chopili a spolupracovali s týmem, aby se naučili, jak to ve formuli 1 chodí a přizpůsobili se. Směrem k další sezoně jsme si jistí, že se můžeme posunout dál a poskytnout Mickovi a Nikitovi konkurenceschopný vůz, aby mohli udělat v F1 další krok," uvedl šéf týmu Günther Steiner v prohlášení.

O něco lépe si zatím vede Schumacher. Loňský šampion formule 2 dojel nejlépe dvanáctý ve Velké ceně Maďarska. "Žiju svůj sen tím, že jsem ve formuli 1," uvedl. "Příští rok budeme silnější," řekl Mazepin, jehož otec Dmitrij je miliardář a majitel firmu Uralkali, která tým Haas sponzoruje.

Leclerc vymění ve svém ferrari motor a v Soči odstartuje ze zadních pozic

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.