Rubriky:

Formule 1

Brawn popřel, že končí v roli šéfa týmu F1 Mercedes

9. října 2013 16:31 - Suzuka

Šéf týmu formule 1 Mercedes Ross Brawn popřel informace, že by bylo definitivně rozhodnuto o jeho odchodu na konci sezóny. Rozhodně odmítl, že by měl namířeno do McLarenu či k Hondě.

 

Aaron Favila, ČTK/AP

"Na rozhodnutí mám čas do zimy," řekl magazínu auto, motor und sport Brawn před víkendovou Velkou cenou Japonska. Popřel tak pondělní zprávu Sport Bildu, že v Mercedesu na konci roku stoprocentně končí. Nahradit ho údajně má technický ředitel Paddy Lowe.

Osmapadesátiletý Brit Brawn jedná o své budoucnosti s šéfem dozorčí rady Nikim Laudou, jenž ho chce v týmu udržet. "Ale bude to jen jeho rozhodnutí," řekl bývalý vynikající pilot.

Brawn podle spekulací jednal o přestupu ke konkurenčnímu McLarenu, to však popřel. "S McLarenem ani s Hondou jsem neprohodil ani slovo," uvedl. Honda, v jejíž stáji Brit pracoval v roce 2008, bude od roku 2015 dodávat McLarenu motory.

Brawn, považovaný za technického génia, pomohl ke všem sedmi titulům v týmech Benettonu a Ferrari německé legendě Michaelu Schumacherovi. Pak působil v Hondě a po jejím odchodu z F1 tým převzal a v roce 2009 se ve stáji se svým jménem podílel na triumfu Jensona Buttona v šampionátu.

Po úspěšné sezoně prodal stáj Mercedesu, kde se posléze znovu sešel se Schumacherem, jenž v týmu prožil nevydařený návrat do seriálu.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1