Rubriky:

Formule 1

Lotus se dohodl s Räikkönenem na uhrazení dlužných výplat

3. listopadu 2013 21:06 - Abú Zabí

Vedení stáje formule 1 Lotus věří, že pilot Kimi Räikkönen závěrečné dva závody mistrovství světa nevynechá. Podle nového investora finskému jezdci brzy uhradí mzdu, kterou mu dluží, a vyplatí mu i odškodné.

 

Caren Firouz, Reuters

"Včera večer jsem se setkal s Kimiho manažerem Stevem Robertsonem. Omluvil jsem se mu a omluvil jsem se i Kimimu," řekl agentuře Reuters Mansoor Idjaz, zástupce skupiny investorů, kteří chtějí v Lotusu koupit podíl 35 procent.

"Máme v úmyslu nejen zajistit uhrazení dluhů, ale také vyplatíme všem zaměstnancům odškodné. Proto věřím, že když my splníme své závazky, dodrží Räikkönen i ty jeho a odjede za nás poslední dva závody," dodal.

Splácet začne už tento týden

Vstup nového investora do Lotusu, který vlastní lucemburská společnost Genii Capital, zatím není dokončen, podle Ijaze k tomu však dojde velmi brzy. "Tým začne dluhy splácet už tento týden. Přivedeme sponzory, kteří nám zajistí budoucnost i konkurenceschopnost," prohlásil Ijaz s tím, že jako náhradu za Räikkönena, jenž se příští rok vrací do Ferrari, by rád získal Němce Nica Hülkenberga.

Mistr světa z roku 2007 Räikkönen o možnosti bojkotu závodů v USA a Brazílii promluvil v sobotu před Velkou cenu Abú Zabí. Původně zvažoval, že nepojede ani ve Spojených arabských emirátech, nakonec se však na start postavil, ale po kolizi se soupeřem záhy skončil.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1