Rubriky:

Formule 1

Pravidlo o dvojnásobném počtu bodů v závěrečném závodě je absurdní, říká Vettel

10. prosince 2013 18:42 - Berlín

Čtyřnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel považuje nové kontroverzní pravidlo o dvojnásobné bodové hodnotě posledního závodu sezóny za absurdní. Podle německého pilota jsou tak znehodnoceny výsledky z průběhu celého roku.

 

Adrees Latif, Reuters

Šestadvacetiletý Vettel deníku Sport Bild řekl, že novému pravidlu nerozumí. "Těžko si dokážu představit, že by se v posledním kole bundesligové sezóny rozdávaly dvojnásobné body," řekl. "Je to absurdní a bude to ke škodě těch jezdců, kteří tvrdě dřeli v průběhu celé sezóny. Vážím si historie formule 1 a tomuhle nerozumím," dodal Vettel.

Změnu oznámila Mezinárodní automobilová federace (FIA) v pondělí po jednání s novou strategickou skupinou F1, kterou tvoří šest stájí včetně Vettelova Red Bullu. Rakouská stáj byla proti návrhu, ale byla přehlasována. Původně se hovořilo o tom, že by se dvojnásobné body udělovaly v posledních čtyřech Grand Prix.

Vettel letos získal čtvrtý titul tři Velké ceny před koncem a zakončil sezónu devíti výhrami za sebou. FIA v pondělí uvedla, že změna pravidel by měla udržet napětí až do samotného závěru roku.

Úprava regulí nicméně vyvolala spíše negativní reakce, jak ze strany expertů, tak fanoušků. "Dvojnásobné body pro poslední GP sezóny jsou jako odpověď na otázku, kterou nikdo nepoložil," napsal například bývalý jezdec F1 Martin Brundle.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1