Schumiho manažerka odmítla pesimistické předpovědi. Pořád věříme!

27. března 2014 11:39 - Praha

Středeční vyjádření bývalého šéflékaře formule 1 Garyho Harsteina, který na svém blogu varoval fanoušky Michaela Schumachera před „opravdu špatnými zprávami", donutilo manažerku legendárního závodníka Sabine Kehmovou prolomit bariéru mlčení. Podle blízké spolupracovnice sedminásobného mistra světa stále přetrvává přesvědčení, že Schumacher svůj nejtěžší závod zvládne.

 

Facebook

Harstein ve středu upoutal pozornost světa na svém blogu, kde Schumacherovy příznivce „varoval před nejhorším" s tím, že je „méně a méně pravděpodobné, že se Michael opravdu uzdraví".

Současně s odvoláním na své důvěrné zdroje naznačil, že německou legendu bezprostředně po těžkém úrazu hlavy na sjezdovce v Méribelu transportovali do nemocnice v Moutiers, která ale nemá odpovídající neurochirurgické oddělení. A následným přesunem na univerzitní kliniku do Grenoblu prý vzniklo zdržení, které se negativně podepsalo na Schumacherově stavu.

Na to Kehmová zareagovala prohlášením pro německý bulvární list Bild. „Stále platí, co jsem uvedla v posledním prohlášení. Jsme přesvědčení, že to Michael zvládne a probudí se. Podstupujeme tuto bitvu spolu s ním i lékaři, jimž plně důvěřujeme," uvedla ve středu vpodvečer.

Německý deník navíc zpochybnil Harsteinem zmíněné „důvěrné zdroje". „Je známo, že Harstein během svého působení ve formuli 1 nikdy neměl k Schumacherovi nějak blízko. A nebyl v kontaktu ani s jeho rodinou, ani s lékaři," píše Bild.

Strohá komunikace živí spekulace

Od osudové nehody při lyžování v Savojských Alpách, kde Schumacher při jízdě v neupraveném sněhu po kontaktu s kamenem ztratil rovnováhu a narazil hlavou do dalšího kamene či kusu skály, uplynou v sobotu přesně tři měsíce. Kvůli vážnému zranění lebky a mozku byla ikona stáje Ferrari dvakrát operována a čtyři týdny po úrazu strávila v umělém spánku.

Na konci ledna lékaři v Grenoblu zahájili snižováním dávek sedativ proces probouzení, jehož průběh či výsledky ale Kehmová nijak obšírně nekomentovala. Pouze před dvěma týdny uvedla, že Schumacherův stav vykazuje „malé povzbudivé náznaky". Strohá komunikace tak dává prostor mnoha spekulacím.

pn, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.