Na titul ještě nemyslím, v Evropě se závody vyrovnají, tuší neudržitelný Hamilton

21. dubna 2014 11:35 - Šanghaj

Nadvláda stáje Mercedes v nové sezóně formule 1 nekončí. Čtvrtý závod v Číně ji naopak jen prohloubil. Průběžné vedení si stále udržuje Nico Rosberg, větší pozornost však na sebe strhává Lewis Hamilton. V Šanghaji vyhrál s přehledem a opanoval již třetí závod v řadě. „Je to výsledek tvrdé práce celého týmu. Ani se mi nechce věřit, jak je auto skvělé,“ jásal mistr světa z roku 2008 na stupních vítězů.

 

Carlos Barria, Reuters

Rosbergovi zbyl už jen čtyřbodový náskok v průběžném pořadí, jeho stájový kolega se mu rychle přibližuje. Že by se po šesti letech znovu stal šampiónem?

„Abych byl upřímný, momentálně o titulu vůbec nepřemýšlím. Tři vítězství mě těší. Cítím, že každým závodem se umím zlepšovat a fyzicky i psychicky jsem silnější než kdykoliv předtím. Pro mě jsou to velmi důležité zprávy," řekl Lewis Hamilton v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1.

„Ve sportu je to o mnoha psychologických válkách. Nico je velmi rychlý, a tak jsem rád, že jsem podal fakt dobré výkony. Velmi mě těší, že jsem v takovém fantastickém týmu," libuje si.

V Číně vyhrál druhý trénink i sobotní kvalifikaci a v neděli svou dominanci potvrdil. „No není to fantastické? Nemůžu být šťastnější..."

Nemohl uvěřit, že závod končí dřív, než měl

Zajímavá situace nastala v samém závěru. Šachovnicová vlajka se objevila již v 55. kole, tedy o jedno kolo dříve než měla. Tím pádem se za finální výsledek považuje pořadí po 54. kole, jak určují pravidla.

„Tušil jsem, že ještě nemůže být konec, ale na druhé straně jsem si myslel, že nemohli udělat takovou chybu. Mírně jsem zvolnil, ale v podstatě okamžitě jsem se vrátil do soutěžního módu. Nedal jsem šanci nikomu jinému, aby mi to vzal," směje se Hamilton.

Sám je zvědavý, jak se situace vyvine po návratu na evropskou půdu. „Bude to vyrovnanější. Uvidíme více soubojů - doufám, že za mnou. Ale boje mi nevadí, dokud je tedy auto tak fantastické. Jsem fakt velmi rád, že jsem v tomto týmu," opakuje Hamilton.

dos, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.