Živě

Rosberg ovládl kvalifikaci v Monaku. I přes kontroverzní závěr výsledky platí

24. května 2014 15:09 - Monaco
(Aktualizováno: 24. května 2014 18:59)

Stáj Mercedes ovládla kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Monaka formule jedna. Nejrychlejší byl stejně jako loni německý pilot Nico Rosberg, jenž si minulý rok dojel pro prvenství i v závodě. Druhý muž průběžného pořadí mistrovství světa Rosberg potvrdil letošní suverenitu Mercedesu, když své stáji zajistil kvalifikační vítězství i v šesté Grand Prix sezóny. Výsledky kvalifikace museli kvůli incidentu v posledním kole ještě potvrdit traťoví komisaři.

 

Stefano Rellandini, Reuters

Rosberg v kvalifikaci porazil o 59 tisícin sekundy svého týmového kolegu a rivala Lewise Hamiltona z Británie. Připravil ho však nejspíš o možnost zajet v závěru nejrychlejší kolo, neboť v poslední minutě kvalifikace podle svých slov probrzdil zatáčku Mirabeau a vyjel z trati.

Kvalifikace tím fakticky skončila, neboť bylo máváno žlutou vlajkou. Komisaři následně oznámili, že budou vyšetřovat, zda k Rosbergovu manévru nedošlo úmyslně. Po více než třech hodinách nakonec oznámili, že žádný postih následovat nebude, neboť neexistuje důkaz, že by se pilot provinil proti pravidlům.

Myslel, že je po všem

"Myslel jsem si, že už je po té chybě po všem. Ale teď jsem strašně šťastný. Lépe to dopadnout nemohlo," radoval se osmadvacetiletý Rosberg bezprostředně po kvalifikaci. "Samozřejmě je mi to líto kvůli Lewisovi, nevěděl jsem, kde zrovna jede," dodal.

Vedoucí muž MS Hamilton byl viditelně naštvaný. Na otázky novinářů odpovídal s nuceným úsměvem a v krátkých větách. "Nemám na to odpověď," komentoval Rosbergovu omluvu. "Ano, je to ironické," řekl ke způsobu, jakým si jeho německý kolega zajistil pole position.

Druhý muž průběžného pořadí MS Rosberg potvrdil letošní suverenitu Mercedesu a zajistil své stáji kvalifikační vítězství i v šesté Grand Prix sezony. Sám získal pole position podruhé, zbylá prvenství patřila Hamiltonovi, který vyhrál poslední čtyři Grand Prix.

Také další řady na startovním roštu budou v neděli patřit pilotům z jedné stáje. Třetí kvalifikační čas zajel Australan Daniel Ricciardo z Red Bullu, jehož ve druhé řadě doplní čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel z Německa.

V třetí řadě budou stát jezdci Ferrari Fernando Alonso ze Španělska a Kimi Räikkönen z Finska.

Kvalifikace na Velkou cenu Monaka, závod mistrovství světa vozů formule 1: 
1. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:15,989
2. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:16,048
3. Ricciardo (Austr./Red Bull) 1:16,384
4. Vettel (Něm./Red Bull) 1:16,547
5. Alonso (Šp./Ferrari) 1:16,68
6. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:17,389
7. Vergne (Fr./Toro Rosso) 1:17,540
8. Magnussen (Dán./McLaren) 1:17,555
9. Kvjat (Rus./Toro Rosso) 1:18,090
10. Pérez (Mex./Force India) 1:18,327
ČTK, Sport.cz

Sport 2 Velká cena Francie - kvalifikace dnes 15:00
20210619T15:00:00+0200
Velká cena Francie - kvalifikace
Velká cena Francie - kvalifikace
Velká cena Francie - kvalifikace

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.