Nürburgring má od příštího roku hostit německou GP F1 každý rok

17. června 2014 16:29 - Nürburg

Velká cena Německa formule 1 by se počínaje příštím rokem měla jet nejméně pětkrát za sebou na Nürburgringu. Nový provozovatel okruhu oznámil, že se na tom dohodl s promotérem Berniem Ecclestonem. Na organizaci Grand Prix Německa se dosud střídavě podílely Nürburgring a Hockenheimring, na kterém se letos pojede 20. července.

 

Stefano Rellandini, Reuters

Právě pořadatele z Hockenheimu přitom prohlášení majitele konkurenčního okruhu Robertina Wilda v médiích překvapilo. Nynější smlouva totiž má zajišťovat Hockenheimu konání závodů formule 1 i v letech 2016 a 2018. "Pana Ecclestonea jsem dosud považoval za férového a dobrého partnera," řekl obchodní ředitel Hockenheimringu Georg Seiler.

Server formel1.de nicméně přisuzuje Hockenheimu určitou perspektivu do budoucna, protože v Německu se jednu dobu jezdily dva závody ročně. Nürburgring přitom hostil "neněmecké Velké ceny" jako GP Lucemburska (1997 a 1998) a do roku 2007 GP Evropy. Od té doby se obě tratě střídají v pořádání Grand Prix Německa. Proti konání dvou závodů v jedné zemi hovoří přeplněný kalendář po příchodu nových, zejména mimoevropských pořadatelů.

Stejný web také považuje za sporné, zda je Ecclestone v současnosti kompetentní k uzavírání smluv. Britský miliardář totiž v dubnu formálně odstoupil z vrcholné pozice řídící společnosti F1, protože čelí soudnímu procesu, ve kterém je obžalován z uplácení a hrozí mu až deset let vězení.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.