Rubriky:

Formule 1

Je to žebrání, odsoudil Ecclestone snahu Caterhamu o sbírku

8. listopadu 2014 16:28 - Sao Paulo

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone odsoudil snahu stáje Caterham o získání potřebných prostředků na start ve finálovém závodě sezóny prostřednictvím veřejné sbírky. Postup týmu, který se kvůli finančním problémům dostal do insolvenčního řízení, je podle něj pro sport pohromou. Čtyřiaosmdesátiletý miliardář by prý vlastními penězi do takové "žebrácké misky" nikdy nepřispěl.

 

Mike Stone, Reuters

Administrátor Caterhamu Finbarr O'Connell vyhlásil v pátek pokus získat do příštího týdne 2,35 milionu liber (asi 83 milionů korun) na start v Abú Zabí na webu crowdcube.com. Do dnešní 15. hodiny se podařilo vybrat zhruba 513.000 liber, což je asi 21 procent z potřebné částky.

Podle Ecclestonea ale nemá takovýto postup ve světě prestižní motoristické třídy co dělat. "Nechceme tu žádné žebrácké misky. Když si lidé nemohou dovolit být ve formuli 1, musejí si najít něco jiného na práci," prohlásil Ecclestone v rozhovoru s novináři před nedělní Velkou cenou Brazílie.

Stáje Caterham, která od vstupu do F1 v roce 2010 nezískala ještě ani bod, v Sao Paulu chybí stejně jako před týdnem na Grand Prix v USA. Insolvenční správce se ale ještě nevzdal naděje, že se podaří zachránit poslední závod sezony. Čas pro sbírku vyprší v pátek.

Pokud se částku nepodaří shromáždit v plné výši, Caterham všem fanouškům peníze zase vrátí. Ecclestone prý ale rozhodně stáji nepomůže, pokud by se krátce před vypršením lhůty zdálo, že finance těsně nesežene.

Stáj Marussia, která se v říjnu rovněž dostala do insolvenčního řízení a stejně jako Caterham vynechala Velkou cenu USA, ukončila v pátek činnost.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.