Rubriky:

Formule 1

Myslel jsem, že jste vyšší, rýpl si Hamilton na pódiu do Schwarzeneggera

15. března 2015 09:04 - Melbourne

Neobvyklé vyvrcholení na stupních vítězů zažila Velká cena Austrálie. Rozhovorů se třemi nejlepšími jezdci se ujal Arnold Schwarzenegger. Známý herec, politik či kulturista zpovídal nejprve vítěze závodu Lewise Hamiltona. Britský jezdec troufale zmínil, že jej překvapila výška známého muže rakouského původu.

 

Jason Reed, Reuters

„Tým odvedl úžasnou práci. Je úžasný pocit vyhrát, a také stát tady teď s vámi," uvedl Lewis Hamilton bezprostředně po závodě směrem k Arnoldu Schwarzeneggerovi, ale vzápětí si neodpustil rýpnutí. „Myslel jsem, že jste vyšší," dodal Brit na adresu bývalého kalifornského guvernéra.

Prostor k vyjádření svých pocitů krátce po dojetí do cíle dostali i němečtí piloti - druhý Nico Rosberg a třetí Sebastian Vettel.

U Rosberga podle očekávání přišla řeč na jeho souboj s týmovým kolegou Hamiltonem. „Lewis jel jako světový šampión. Snažil jsem se v každém kole udělat maximum, co jsem mohl a budu to tak dělat po celý rok. Udělám mu ještě velký závod o peníze a doufám, že ho porazím," dodal sebevědomě Rosberg.

Sebastian Vettel prožil povedený debut za Ferrari a na pódiu bylo znát, že je se svým výsledkem nadmíru spokojen. „Mám velkou radost, je to skvělý start do sezóny. Jsem na nás všechny hrdý, ale čeká nás ještě hodně práce," dodal Vettel.

dh, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.