Rubriky:

Formule 1

Je silnější formule 1, nebo osm hromotluků ragby? Byl to vůbec fér souboj?

4. února 2016 07:44

Osm pořízků hrajících ragby za anglický klub Bath na jedné straně, proti nim monopost formule 1, který váží jen 642 kilogramů, disponuje výkonem zhruba 800 koňských sil a za jehož volantem sedí zkušený závodník Daniel Ricciardo. Není to pro běžné smrtelníky až příliš velké sousto? Obě strany si to spolu rozdaly v mlýnu a výsledek této přetahované leckoho zaskočí.

O tom, že ragbisté nejsou žádná ořezávátka, jsme se mohli přesvědčit na loňském světovém šampionátu. V této neobvyklé výzvě ale ukázali, že svaly a kosti stačí i na nadupaný monopost, s kterým před čtyřmi lety Sebastian Vettel vyhrál celý šampionát.

Nejprve se musel vytvořit speciální přístroj, za který se postavilo osm nadupaných borců. Pak už se šlo rovnou na věc. Q výsledek mlýnu? Remíza! Ricciardova zadní kola se točila jako zběsilá, monopost málem zavařil, přitom dopředu se pohnul jen o centimetry.

„Moc si těchto sportovců vážím. Jsou velcí, silní a dokážou ustát obrovské rány, jelikož jsou součástí jejich sportu. V autě jsem se docela zapotil, když jsem viděl, jak mě banda těch hromotluků tlačí zpátky," řekl k výzvě Australan hájící barvy stáje Red Bull.

jis, Sport.cz

Sport 2 Vítěz: L. Hamilton (Mercedes) Velká cena Štýrska Vítěz: L. Hamilton (Mercedes)   konec
20200712T15:10:00+0200
Velká cena Štýrska
Velká cena Štýrska
Velká cena Štýrska

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1