Rubriky:

Formule 1

Massa prý odloží konec v F1 a umožní odchod Bottase do Mercedesu

20. prosince 2016 22:58 - Londýn

Brazilský pilot Felipe Massa podle britských médií odloží odchod z formule 1 a podpisem nové smlouvy se stájí Williams umožní přestup Valtteriho Bottase do Mercedesu. O finském jezdci se hovoří jako o nástupci mistra světa Nica Rosberga po jeho nenadálém ukončení kariéry. V minulých dnech vedení Williamsu připustilo odchod sedmadvacetiletého Bottase do nejlepšího týmu posledních tří sezón v případě, že získá zkušenou odpovídající náhradu.

 

ferrari.com

Podle magazínů Autosport a motorsport.com je Massův návrat hotová věc. Pětatřicetiletý Brazilec přitom letos v barvách Williamsu ukončil kariéru a místo někdejšího vicemistra světa přišel do týmu osmnáctiletý nováček Lance Stroll z Kanady.

"Jestli dovolíme Valtterimu odejít, tak jedině když získáme zkušenou náhradu, někoho jako Felipe Massa," řekla před nedávnem zastupující šéfka britského týmu Claire Williamsová. A podle nejnovějších spekulací to nakonec bude samotný Massa, kdo podepíše s dosavadním týmem nový kontrakt. Údajně zbývá doladit poslední detaily.

ČTK

Časová osa: Formule 1