Rubriky:

Formule 1

Alonso chce dohnat Grahama Hilla. Vynechá Monako, pojede Indy 500

12. dubna 2017 13:03 - Londýn/Praha
(Aktualizováno: 12. dubna 2017 13:54)

Tým McLaren ve středu oznámil velký návrat na start slavného závodu 500 mil Indianapolis. A britský tým bude 28. května reprezentovat na oválu se slavnou cílovou čárou z cihel Fernando Alonso, který si kvůli touze po zisku motoristické trojkoruny nechá ujít letošní Velkou cenu Monaka formule 1, jež se jede ve stejném termínu.

 

Aly Song, Reuters

Oznámení McLarenu způsobilo senzaci, tým se totiž Indy 500 zúčastnil naposledy před 38 lety. Slavný závod letos pojede s monopostem připraveným stájí Andretti a poháněným motorem Honda. Vůz ponese značku McLaren.

„Cítím neuvěřitelné vzrušení. Indy 500 patří k nejslavnějším závodům v motoristickém kalendáři a konkurovat mu mohou pouze 24 hodin Le Mans a Velká cena Monaka," naznačil Alonso obrovskou touhu sáhnout po druhém ze tří velkých triumfů, jimž se přezdívá Trojkoruna motorsportu. V Monaku dvojnásobný šampión F1 vyhrál dvakrát, v roce 2007 rovněž v barvách McLarenu.

„Je mi samozřejmě líto, že letos v Monte Carlu nebudu. Bude to ale jediná Velká cena, kterou vynechám. Na začátku června v Kanadě už budu opět v kokpitu," upozornil Alonso. Kdo pojede v uličkách středomořského knížectví, zatím McLaren neoznámil, podle spekulací by se ale mohl za volant posadit Jenson Button, který sice kariéru v F1 přerušil, v McLarenu je ale stále pod smlouvou.

Alonso odcestuje do Spojených států bezprostředně po Velké ceně Španělska, která se jede 14. května, s cílem najet co největší objem kilometrů s odlišným vozem. „Nikdy jsem Indy 500 nejel, vlastně jsem nikdy nezávodil ani na vysokorychlostním oválu. Nutná je stoprocentní koncentrace a přesnost, protože se vozy míjejí v těsné blízkosti v rychlosti přes 350 km/h. Jsem si ale jistý, že se do toho rychle dostanu," doplnil španělský pilot.

Může Alonso naplnit svůj sen a vykročit ve stopách legendárního Grahama Hilla? „Trojkoruna patří do mých snů. Vždyť ji zatím dokázal získat jediný závodník. Je to pekelná výzva, já ji ale přijímám. V Monaku jsem už vyhrál dvakrát, Indy jedu letos. Kdy budu závodit v Le Mans netuším, je mi ale teprve pětatřicet a mám spoustu času," dodal Alonso.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1