Rubriky:

Formule 1

Španělská kráska by přivítala ženský šampionát formule 1, její kolegyně nápad zkritizovaly

17. října 2017 07:46 - Praha

S myšlenkou, že by ženy mohly mít vlastní světový šampionát formule 1, přišel už před časem Bernie Ecclestone. Carmen Jordáová se už tehdy vyjádřila, že by tuto možnost přivítala a nyní sama toto téma opět otevřela. „Věřím, že ženský šampionát by nám dal šanci dosáhnout našich cílů,“ říká devětadvacetiletá Španělka.

 

Profimedia.cz

Ženský šampionát formule 1? Myšlenka, která se líbí Carmen Jordáové. Devětadvacetiletá závodnice totiž na jedné akci prohlásila, že není férové, když jsou ženy srovnávány s muži, protože nikdy nemohou dosáhnout stejné úrovně. Svůj názor pak ještě doplnila na sociálních sítích.

„Věřím, že ženský šampionát by nám dal šanci dosáhnout našich cílů a soupeřit za stejných podmínek jako tomu je i v jiných sportech,“ napsala na Twitter. Její nápad však u jejích kolegyň překvapivě vyvolal odmítavé reakce. „Nemohu souhlasit. Omlouvám se, je to nesmysl,“ napsala Sophia Floerschová, německá závodnice.

„To neví, že Christina Nielsenová byla právě podruhé v kariéře korunována šampiónkou IMSA ve třídě GDT?“ ptá se Pippa Mannová, Britka jezdící v americké sérii IndyCar. „Proč by měl někdo omezovat ostatní? Věřím, že můžeme závodit na nejvyšší úrovni a že jsme schopné dosáhnout čehokoliv, co jsme si umanuly,“ zareagovala Tatiana Calderónová, vývojová pilotka Sauberu.

Zatím poslední ženou, která závodila ve formuli 1, je Giovanna Amatiová. Italská pilotka v roce 1992 působila u stáje Brabham a zúčastnila se tří velkých cen. Avšak v Jihoafrické republice, Brazílii ani Mexiku se jí nepodařilo do závodu kvalifikovat. A tak formule 1 stále čeká na ženu, která by se prosadila.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.