Kornfeil vstoupil do sezony 10. místem v Kataru. Dvakrát byl málem na zemi

Losail

Jakub Kornfeil zahájil sezonu mistrovství světa silničních motocyklů 10. místem ve třídě Moto3 ve Velké ceně Kataru. Jeho týmový kolega Filip Salač byl při prvním startu v šampionátu na jiné než domácí trati v Brně jednadvacátý. První závod MotoGP v nové sezoně vyhrál Andrea Dovizioso těsně před pětinásobným mistrem světa Marcem Márquezem. Karel Abraham byl osmnáctý

Jakub Kornfeil během testů v Kataru.

Pro premiérové vítězství si dojel Japonec Kaito Toba, jenž v cílové rovince na okruhu v Losailu předstihl Itala Lorenza Dalla Portu. Třetí byl vítěz kvalifikace Arón Canet ze Španělska.

Pětadvacetiletý Kornfeil se po startu ze 14. místa držel většinu závodu v hlavní skupině více než deseti jezdců. Nakonec ho od vítěze dělila necelá sekunda (0,903). Jeho o osm let mladší krajan a kolega z týmu Redox PrüstelGP Salač, jenž vstupuje do premiérové sezony v MS, dojel do cíle s odstupem více než půl minuty.

"Celý závod to byl pěkný souboj, který jsem si moc užil. Bylo by to ještě o něco lepší, ale pneumatiky mně odešly už kolem poloviny. Měli jsme měkkou směs, od které to šlo očekávat, ale zároveň jsme věděli, že střední tvrdost s naším strojem nefunguje. Mé cíle byly v tomto závodě mnohem vyšší, ale zároveň vím, že i malá chybička mohla být fatální. Už tak jsem byl dvakrát málem na zemi. Byl to hodně těsný souboj, ale pocity z něj jsou vesměs pozitivní, což je důležité," řekl po závodě Kornfeil.

Závod třídy Moto2 vyhrál na okruhu v Losailu Ital Lorenzo Baldassarri.