Živě

Hrozivý pád a obrovské neštěstí. Brazilský motokrosař tragicky zahynul během závodu

12. dubna 2019 08:22 - Sao Pedro

Malá chyba ho stála život. K velké tragédii došlo během motokrosového závodu v Brazílii. Šestadvacetiletý jezdec Edjarde Hipólito na jednom ze skoků ztratil kontrolu nad svým strojem. Motorkář po pádu utrpěl vážná zranění, kterým podlehl.

 

Facebook

K neštěstí došlo ve městě Sao Pedro v severovýchodním státě Rio Grande Norte. Video zachycuje Hipolíta, jak na jednom ze skoků nekontrolovatelně letí vzduchem. Po dopadu na přední kolo se závodník snaží motocykl vybalancovat, ale jeho snaha je marná a po pár metrech spadne v plné rychlosti na závodní plochu.

Na nahrávce je slyšet reakce diváků, kteří po jeho hrozivém karambolu vyděšeně vykřiknou. Fanoušci vběhnou na trať a snaží se nehybného motokrosaře dostat do bezpečí. Jeden z nich pak z dráhy odváží Hipolítovu motorku, aby neohrozila další závodníky.

Ani rychlá reakce diváků bohužel mladíka nezachránila, podle informací místních médií Hipolíto zemřel v sanitce během převozu do nemocnice. Jeho čtrnáctiletý kamarád Gyscard Bernardo místním novinářům řekl, že závodník byl zkušeným jezdcem.

„Závodil od čtrnácti let a byl vítězem celostátního šampionátu, znal jsem ho od malička," řekl na adresu motokrosaře.

pb, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.