Živě

Abraham byl v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie šestnáctý

1. června 2019 15:20 - Mugello
(Aktualizováno: 1. června 2019 17:06)

Karel Abraham odstartuje do nedělní Velké ceny Itálie silničních motocyklů z šesté řady. Český jezdec obsadil v kvalifikaci třídy MotoGP 16. místo, když předčil například slavného italského šampiona Valentina Rossiho.

 

Facebook Karla Abrahama

Do druhé části kvalifikace, v níž se bojuje o pole position, nepostoupili ani čeští závodníci v nejslabší kubatuře Moto3. Jakub Kornfeil byl dvacátý a vyjede ze sedmé řady, Filip Salač bude po 29. místě stát na startovním roštu ještě o tři řady dál.

„Znova jsme nepostoupili, takže je to velké zklamání. Je to škoda, protože ve třetím volném tréninku motorka fungovala skvěl. Měli jsme dobrý plán použití pneumatik, ale bohužel špatnou strategii. Dvakrát jsem jel úplně sám, což je na tak dlouhé trati velký problém," řekl zklamaný Kornfeil.

V MotoGP byl v kvalifikaci nejrychlejší úřadující světový šampion Marc Márquez. Španělský lídr průběžného pořadí vylepšil rekord kola a na druhé místo odsunul Francouze Fabia Quartarara. Domácí hvězda Rossi, jenž vloni vybojoval pole position, překvapivě nepostoupil z první části kvalifikace a do závodu odstartuje o dvě místa za Abrahamem.

V dopoledním posledním tréninku se blýskl Andrea Dovizioso novým rychlostním rekordem v historii MotoGP, na trati se řítil rychlostí 356,7 km/h. Vlastní nejlepší výkon, který předvedl vloni v závodě rovněž v Mugellu, překonal o 0,2 km/h. V odpolední kvalifikaci se mu ale tolik nedařilo a obsadil deváté místo.

V Moto3 si nejvýhodnější startovní pozici vybojoval Ital Tony Arbolino. Kornfeil odstartuje ze sedmé řady stejně jako před dvěma týdny v Le Mans, kdy měl na 21. místě nejhorší výchozí postavení v sezoně.

Kvalifikace na Velkou cenu Itálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Mugellu:
Moto3:
1. Arbolino (It./Honda) 1:56,407
2. Rodrigo (Arg./Honda) -0,673
3. Dalla Porta (It./Honda) -0,869
20. Kornfeil
29. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupili do druhé části kvalifikace.
MotoGP:
1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:45,519
2. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,214
3. Petrucci (It./Ducati) -0,362
16. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.
Moto2:
1. Schrötter (Něm./Kalex) 1:51,129
2. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,040,
3. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,217.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.