Rubriky:

Motocykly

Živě

Abrahama utrápil motocykl i počasí. Kdyby se start neodložil, šlo by nám o hubu, tvrdil

4. srpna 2019 19:34 - Brno

Věřil, že by mohl letos potřetí dosáhnout na body, jenže od elitní patnáctky MotoGP nakonec Karla Abrahama doma na Masarykově okruhu dělilo téměř čtrnáct vteřin.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Cíl proťal na 19. místě jako předposlední z těch, co dojeli. „Velmi rychle jsem pocítil technický problém, který teď lidi od ducati teprve diagnostikují, tak o tom nemůžu víc mluvit. Jezdím už ale skoro patnáct let a poznám, že s motorkou není něco v pořádku," řekl Abraham s tím, že na odstranění utajených potíží musí tým zapracovat při dnešních testech v Brně. „Je to trochu trápení," připustil.

Jezdce královské třídy celý víkend pořádné potrápilo počasí. „Byly to podmínky na prd. Už na kvalifikaci zapršelo, pak zase stopa osychala, a tak pořád dokola," kroutil hlavou Abraham. Když se i včera odpoledne nad částí okruhu vyřádila další dešťová přeháňka, byl docela nečekaně start MotoGP posunutý o 40 minut.

Kornfeila přibrzdily pády soupeřů, včetně Salačova. Nakonec vydřel deváté místo

„Obecně jsme zastáncem toho, aby se jelo za každého počasí, vždyť podmínky mají všichni stejné. Nicméně tady to byl rozumný krok, protože rozdíl mezi prakticky suchou a mokrou částí dráhy byl obrovský. V poslední zatáčce před cílem a první za startem doslova stála voda," líčil Abraham, že v Brně nikdy nic podobného nezažil.

Odložení startu bylo verdiktem jury, ale jezdci to většinové uvítali. „Nedalo by se na to vybrat pro motorku obutí a hlavně by nám šlo s prominutím o hubu. Nemáme v tom úplně zásadní slovo, ale když je nás se stejným pocitem víc, tak nás vyslechnou, připomínky zváží a pak rozhodnou," přiblížil český jezdec.

kez, Sport.cz, Právo

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.