Rubriky:

Motocykly

Zmarzlik je třetím polským mistrem světa na ploché dráze

5. října 2019 22:56 - Toruň

Jezdec na ploché dráze Bartosz Zmarzlik se stal jako třetí Polák v historii mistrem světa. Čtyřiadvacetiletý závodník byl korunován šampionem v závěrečné Grand Prix desetidílného seriálu na domácí trati v Toruni.

 

Robert Procházka

Loňský vicemistr světa Zmarzlik vstupoval do posledního závodu jako lídr šampionátu a náskok v čele těsně udržel před dotahujícím Dánem Leonem Madsenem. Ten sice dnes vyhrál, ale Zmarzlikovi stačil postup do finále a v něm čtvrté místo na celkové prvenství. Madsena porazil o dva body, třetí skončil Rus Emil Sajfutdinov.

Vítěz tří letošních závodů Zmarzlik navázal na Tomasze Golloba, šampiona z roku 2010. Prvním polským mistrem světa byl v roce 1973 před zavedením systému Grand Prix Jerzy Szczakiel.

Grand Prix Polska, závod MS na ploché dráze v Toruni:
1. Madsen (Dán.)
2. Sajfutdinov (Rus.)
3. Iversen (Dán.)
4. Zmarzlik (Pol.)
Konečné pořadí MS (po 10 závodech):
1. Zmarzlik 132
2. Madsen 130
3. Sajfutdinov 126
...
23. Milík (ČR) 4
ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.