Koronavirus odložil i motocyklovou Velkou cenu Thajska

2. března 2020 08:27 - Bangkok

Velká cena Thajska silničních motocyklů se 22. března kvůli hrozbě nového typu koronaviru nepojede. Jezdci elitní kategorie MotoGP tak přišli o druhý závod mistrovství světa. Účastníci nižších kubatur Moto2 i Moto3 s Filipem Salačem by tuto neděli v Kataru závodit měli.

 

Twitter

Program v Dauhá byl pozměněn v neděli poté, co vstoupilo v platnost nařízení omezující přílety do země a cestující z Itálie a dalších vybraných destinací musejí automaticky do dvoutýdenní karantény. Právě Itálie je nejzasaženější zemí v Evropě a italských jezdců v MotoGP je šest. Týmy ostatních kubatur už na okruhu v Losailu od minulého týdne testují.

Dnes oznámil thajský ministr zdravotnictví Anutin Čarnvirakul, že vzhledem k epidemii koronaviru musí být Velká cena v Buriramu odložena. "Neříkám, že je zrušena úplně, ale to, že ji posouváme na dobu, až to bude možné," řekl agentuře AFP.

Úvodní Velká cena sezony v Kataru bude kvůli koronaviru bez MotoGP

Motocyklová Velka cena Thajska je další z řady zrušených významných sportovní akcí kvůli respiračnímu onemocnění COVID-19, které se začalo šířit na přelomu roku z Číny. Například do Thajska nepojedou ani golfistky hrát elitní turnaj LPGA.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.