Motocyklisté budou kvůli koronaviru v Austinu závodit až v listopadu

10. března 2020 16:36 - Paříž

Epidemie koronaviru si vynutila další zásah do kalendáře mistrovství světa silničních motocyklů. Po odložení Velké ceny Thajska na říjen byla Grand Prix Ameriky v Austinu přesunuta až na polovinu listopadu. Jezdci králové kubatury MotoGP tak zahájí sezonu nejdříve 19. dubna v Argentině.

 

Twitter

První závod v Kataru se o uplynulém víkendu uskutečnil, ale bez třídy MotoGP jen pro dvě zbylé kategorie. Právě v královské kubatuře je totiž řada závodníků i členů týmů z Itálie, takže by po příletu museli do dvoutýdenní karantény.

Pak měla následovat 22. března Velká Velká cena Thajska, která ale byla přeložena na 4. října. V Austinu pojedou motocyklisté místo 5. dubna až 15. listopadu. Informovala o tom dnes mezinárodní federace FIM společně s promotérem šampionátu Dornou.

Koronavirus odložil i motocyklovou Velkou cenu Thajska

Grand Prix v USA bude předposledním závodem šampionátu, o týden později jezdci včetně jediného českého účastníka Filipa Salače (Moto3) sezonu uzavřou ve Valencii.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: