Rubriky:

Motocykly

Rossi v karanténě zarůstá vousem, rozhodování o kariéře oddálí

22. března 2020 13:25 - Praha

Pauza vynucená pandemií koronaviru ovlivní rozhodování motocyklové hvězdy Valentina Rossiho o pokračování, či konci kariéry. Jednačtyřicetiletý Ital chtěl mít původně jasno v polovině letošní sezony, do které však zatím jezdci královské třídy mistrovství světa MotoGP ani neodstartovali.

 

Twitter

"Chtěl jsem se rozhodnout v polovině sezony, teď ale budu potřebovat více času, abych došel k nějakému závěru," řekl Rossi televizní stanici Sky Sport.

"Prožíváme mimořádně obtížné období, s jakým nikdo nepočítal. Sedím doma a nechávám si narůst fousy, dokud karanténa neskončí. Naštěstí tu mám i malou tělocvičnu," uvedl populární jezdec, v jehož vlasti bylo do soboty už téměř pět tisíc obětí koronaviru.

Jasné je, že devítinásobný světový šampion letos skončí v továrním týmu Yamaha, kde ho od příštího roku nahradí francouzský mladík Fabio Quartararo.

Pokračování italské ligy? Hlupáci, umírají tu lidé! zní z Brescie

Mistrovství světa silničních motocyklů začalo před dvěma týdny v Dauhá bez kategorie MotoGP, jejíž účastníci by museli po příjezdu do Kataru do karantény. Jezdci Moto2 a Moto3 už v zemi před zavedením opatření byli, protože na okruhu Losail testovali. Následně byly odloženy závody v Thajsku, USA a Argentině.

Nejbližší akcí v kalendáři je Velká cena Španělska, která se má jet 3. května. Podle Rossiho se však seriál rozběhne mnohem později. "Počítám, že nezačneme dřív než v červenci. Konec konců všechno rozhodne ten virus," uvedl vítěz 115 Velkých cen.

"Hlavní je, aby se šampionát vůbec konal, i když bude mít třeba jen dvanáct závodů," prohlásil Rossi.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.