Rubriky:

Motocykly

Mistr světa slibuje řežbu na plný plyn. Jezdci MotoGP přinesou závody až k fanouškům

28. března 2020 17:04 - Mugello

Netradiční řešení v těžké době. Týden po formuli 1 spustí virtuální závody i elitní kategorie silničních motocyklů MotoGP. Startuje se v neděli od 15:00, jezdit se bude na okruhu v italském Mugellu. Fanoušci mohou virtuální závod sledovat na kanálu MotoGP na YouTube nebo na sociálních sítích.

 

motogp.com

Start virtuálního závodu se blíží. Třeba Honda do něj nasadí Marca Márqueze, úřadujícího španělského mistra světa, a jeho bratra, letošního nováčka Alexe Márqueze, který je pro změnu šampionem v Moto2.

„Všichni teď žijeme v těžké době, takže určitě bude hezké si to užít a fanouškům představit nějakou zajímavou akci," avizuje Marc Márquez. „Děláme to pro všechny, kteří MotoGP milují, abychom jim během těchto dnů nabídli něco hezkého. Sám jsem pořád doma a trénuji, jak je to jen možné v rámci bezpečnosti," dodává.

Také na virtuálním poli hodlá vítězit. „Jsme závodníci a chceme vyhrát. Se závodem na šest kol to myslím bude o útočení a jízdě na plný plyn. Už se těším!" usmívá se Marc.

„Máme zodpovědnost lidi povzbudit, aby zůstali doma a respektovali nařízení. Když teď nemůžou na závody, my závody přineseme k nim. Myslel jsem, že moje závodní premiéra v MotoGP bude trochu jiná, ale těším se," usmívá se Alex Márquez.

Soupeřům vzkazuje, že ve hře bývá dost úspěšný. „Mugello je pro ni výborný okruh, rychlý a zejména v první zatáčce je prostor pro větší akce. Doufejme, že si fanoušci závod užijí společně s námi!"

Na virtuální závod se dá i sázet, kurzy vypsaly třeba Tipsport a Chance.

Grand Prix motocyklů v Brně se snad v srpnu pojede. Bude to ale na hraně, myslí si Karel Abraham

dos, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly