Živě

Pokračování MS v motokrosu bylo odloženo o další měsíc. Loket termín nemění

15. dubna 2020 20:23 - Monte Carlo

Motokrosové mistrovství světa bude po dalších změnách v kalendáři pokračovat až na začátku července, pokud to situace s pandemií nového typu koronaviru dovolí. Pořadatelé přeložili nejbližší Velkou cenu Ruska ze 7. června na 5. července, následovat mají v týdenních intervalech rovněž v nových termínech závody v Lotyšsku a Itálii a pak už má v kalendáři místo Velká cena České republiky.

 

Facebook

Závod v Lokti nad Ohří si dosud drží původní termín 26. července. V předsezonním kalendáři byla česká Grand Prix čtrnáctým dílem MS, nyní v seznamu figuruje jako šestý závod v pořadí.

Odjety byly zatím jen březnové Velké ceny v Británii a Nizozemsku, další závody byly odloženy, žádný ale dosud nebyl z dvacetidílného kalendáře vyřazen bez náhrady. Pevné datum zatím nemá jen opakovaně odložená Velká cena Francie. Podle aktuální termínové listiny se má jet nejbližších osm závodů v osmi víkendech za sebou.

Prodej vstupenek na GP klesl na minimum, o akci se bude jednat

Po úterním rozhodnutí vlády, podle něhož bude možné pořádat sportovní akce alespoň s omezeným počtem účastníků nejdříve od 8. června, byli nuceni udělat další změnu i pořadatelé českého šampionátu. Po odložení závodů v Pacově a Lokti nezačne domácí seriál ani 31. května v Opatově.

"Náhradní termín bude spolu s dalšími zveřejněn až poté, co bude jasné, kdy bude možné pořádat větší akce," uvedl promotér MČR Richard Gironi na webu šampionátu. "Stále se budeme snažit odjet maximum naplánovaných závodů, a to i za cenu nuceného snížení počtu diváků," dodal.

Nejbližším termínem v aktuálním kalendáři je 28. červen, kdy jsou na programu závody v Dalečíně. V plánu je celkem sedm dílů MČR plus šampionát družstev.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.