Rubriky:

Motocykly

To se nevidí! Afghánská motokrosařka šokuje svět

2. srpna 2020 13:42 - Kábul

Jinde ve světě by to nikoho nepřekvapilo. V Afghánistánu je to šok. Šestnáctiletá dívka jezdí na krosové motorce, má sice obavy z reality v její zemi, ale věří, že o svou vášeň nepřijde.

Reuters

Negin Afsharová se prohání městem, všemi jeho zákoutími, skáče přes překážky jako spousta jiných nadšenců ve světě. Nic mimořádného.

Jezdí však v Kábulu, kde by výsledek probíhajících mírových vyjednávacích snah vlády s radikálním nábožensko-politickým hnutím Tálibán mohl vést k tomu, že opět budou zavedena omezení pro ženy - sportovkyně. Tím by s vášní začínající mladé motokrosařky byl asi konec.

Poprvé od války! Zrušíme vše, reagovaly kluby

„Ne, Bože, tato omezení práv žen po případném návratu Tálibánu nenastanou, protože to naše vláda nedovolí," věří motokrosařka. Její video z afghánské metropole teď oblétá svět. Působí to jako zjevení.

Nejdůležitější otázkou, která by měla být vznesena při jednáních s Tálibánem, jsou svoboda a práva afghánských žen. Pokud to chce (Tálibán) narušit, postavíme se proti," říká odhodlaně a směle vyráží do kábulského terénu.

vap, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly