Iannone u CAS neuspěl a místo 18 měsíců nesmí závodit čtyři roky

10. listopadu 2020 12:44 - Praha
(Aktualizováno: 10. listopadu 2020 13:25)

Italský motocyklový závodník Andrea Iannone neuspěl u Sportovního arbitrážního soudu s odvoláním proti osmnáctiměsíčnímu trestu za doping. CAS dal v Lausanne naopak za pravdu zástupcům Světové antidopingové agentury (WADA), kteří pro jedenatřicetiletého jezdce požadovali přísnější sankci, a zastavil Iannonemu činnost na čtyři roky.

 

Profimedia.cz

Mezinárodní motocyklová federace potrestala Iannoneho v dubnu za pozitivní test na steroid drostanolon během listopadové Velké ceny Malajsie. Podle rodáka z Vasta se nepovolené látky dostaly do jeho těla z kontaminovaného masa, ale jeho právníkům se to nepodařilo prokázat.

Podle arbitráže Iannone nebyl schopen soudcům sdělit druh masa, které konzumoval, ani jeho původ. "Panel (tří soudců) navíc zjistil, že Andrea Iannone ani jeho odborníci nedokázali konkrétně prokázat, že by v Malajsii k nějaké kontaminaci masa drostanolonem došlo," uvedl arbitrážní soud v prohlášení.

Iannone, který naposledy jezdil v týmu MotoGP Aprilia Racing Gresini, se bude moci vrátit k závodění nejdříve v prosinci 2023.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.