O Salačově startu v posledním závodě MS se rozhodne ve čtvrtek

18. listopadu 2020 11:39 - Valencie

Až čtvrteční lékařské vyšetření rozhodne, zda se motocyklista Filip Salač postaví o víkendu na start posledního závodu mistrovství světa v portugalském Portimau. Jediný český účastník šampionátu se nyní zotavuje ve Valencii, kde si v pátek při pádu poranil hrudník a musel pak vynechat Velkou cenu Valencie.

 

Czech talent team

Až do úterý byl v nemocnici. Nyní čeká na hotelu na čtvrteční vyšetření, které rozhodne, zda pro něj sezona předčasně skončí.

"Uvidíme, co mi ve čtvrtek odpoledne řekne doktor. Nakonec jsem na operaci nemusel. Měl jsem krev a vodu v plicích, ale naštěstí jí tam nebylo tolik," řekl Salač ČTK.

Pád! Zranění! Salač bude chybět při víkendové Velké ceně

Jezdec týmu Rivacold Snipers momentálně nemůže cestovat letadlem, takže pokud dostane svolení závodit, čeká jej přes 900 km dlouhý přesun automobilem.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.